چه چیز حسین درخشان معلوم بوده که حالا می‌خواهید حکم‌اش را معلوم کنید؟در روزهایی اخیر شایعه‌یی مبنی بر دادخواست اعدام برای حسین درخشان، وبلاگ‌نویس مشهور ایرانی روی دنیای مجازی اینترنت آمده. این وبلاگ‌نویس دو سال است که دور از خانواده و دوستان خود به سر می‌برد اما هنوز هیچ‌کس به‌طور قطع نمی‌تواند بگوید که وی مخالف نظام است، موافق نظام است یا بر اساس کدورت‌های شخصی با یک سری از افراد در زندان است.

اما هیچ کدام از این‌ها مهم نیست. من حسین درخشان را فقط از روی نوشته‌ها و اخبار می‌شناسم ولی چیزی که مهم است این است که این زندانی مانند اکثر زندانیان عقیدتی - سیاسی سایه‌ی سنگین نقض حقوق بشر در زندان‌های ایران را بالای سر خود دارد. عدم روشن کردن موضوع پرونده برای اذهان عمومی و احتمالن خانواده، بی‌خبری از محل دقیق بازداشت وی، عدم ملاقات با خانواده و وکیل و بسیاری موارد دیگر در مود این زندانی در ابهام کامل است.

حسین درخشان انسان است و وظیفه‌ی انسانی ایجاب می‌کند مانند هر انسان دیگری حقوق بشر در مورد وی اجرا شود و اختلاف عقیده داشتن با حسین درخشان نباید موجب شود که این وبلاگ‌نویس مورد توجه قرار نگیرد.

هیچ نظری موجود نیست: