ترانه موسوی ناپدید شده

از دل‌خراش‌ترین خوادث کوی دانش‌گاه سال 1378 ربوده شدن و ناپدید شدن فرشته علیزاده است. فرشته علیزاده که پس از ده سال هیچ خبری مبنی بر بازداشت، قتل و یا زنده بودن او ثابت نشده. حالا که کم‌‌کمک می‌توان فهمید بر سر فرشته علیزاده چه آمد.


ایران پرس نیوز - يکي از دستگيرشدگان هفتم تير 88 با نام «ترانه موسوي» متولد 1360 در وضعيتي نامعلوم به سر مي‌برد. يک ناشناس پس از نزديک به سه هفته، در تماسي تلفني با مادر او گفته است که ترانه به دليل پارگي رحم در بيمارستان امام خميني کرج بستري‌ست اما خانواده او پس از مراجعه به اين بيمارستان نيز نتوانستند از فرزندشان خبري بگيرند.
ترانه موسوي هفتم تير 88 در اطراف مسجد قبا در خيابان شريعتي تهران از سوي مأموران حکومتي دستگير شد. پس از گذشت نزديک به سه هفته، افرادي ناشناس با مادر او تماس گرفته و از بستري بودن او در بيمارستان امام خميني کرج خبر دادند. اين افراد تصادف در حومه خيابان شريعتي و پارگي رحم و مقعد را دليل بستري بودن وي در بيمارستان عنوان و تأکيد کرده‌اند بستري‌شدن او ربطي به تجمع مسجد قبا ندارد. آن‌ها گفته‌اند ترانه مشکل ناموسي داشته است و به همين دليل مي خواسته با شلنگ سرم، خود را حلق‌آويز کند. خانواده‌اش پس از مراجعه به آن بيمارستان، نتوانستند او را ببينند و مسوولان بيمارستان گفته‌اند که شخصي با اين نام در آن‌جا بستري نيست. يک شاهد عيني که روز هفتم تير دستگير شده بود، مي‌گويد: « نيروهاي ضد شورش و لباس شحصي روز هفتم تير من و تعدادي از دستگيرشدگان را سوار بر ون‌هايي به ساختماني در اطراف ميدان نوبنياد بردند و به آزار جسمي و روحي ما پرداختند. برخي از دستگيرشدگان را در همان بعداز ظهر به زندان اوين منتقل کردند اما من و بقيه را آزاد کردند. ترانه در ميان ما بود. او دختري زيبا، خوش‌اندام و شيک‌پوش بود و بازجويي‌اش از همه بيشتر طول کشيد. چشم‌هايش سبز بود. من و تعدادي را همان شب آزاد کردند و تعدادي را نيز پيش از آزادي ما به جاهاي ديگري فرستادند. اما نيروهاي لباس شخصي ترانه را همان‌جا نگه داشتند و حتا به او اجازه ندادند تا با مادرش تماس بگيرد.»
پدر ترانه موسوي ناراحتي قلبي دارد و پس از ناپديد شدن تنها فرزندش در خانه بستري شده است.


آزاد باشیم۵ نظر:

ناشناس گفت...

منبع این خبر یک وبلاگ مسخره بود بنام زیرزمین /امروزصبح به اندازه کافی دربارش بحث شد و بالاترین این خبر مسخره که یک مشت جوجه بسیجی گذاشته بودن و چریک آنلاین هم یخشش کرد رو از سایت برداشت/

يك صداي بي‌صدا گفت...

حالا گيريم منبع اين خبر مسخره بود و اين خبر نادرست....با ديگر اخبار چه كنيم؟ با واقعيت‌هاي جاري در بازداشتگاه‌ها چه كنيم؟!

آزاد باشیم گفت...

من خودم هم هنوز این خبر را موثق نمی دانم. ولی اگر راست باشد آن وقت چی؟

آزاد باشیم گفت...

من خودم هم هنوز این خبر را موثق نمی دانم. ولی اگر راست باشد آن وقت چی؟

ناشناس گفت...

هیچ دختر خوشگلی بدونه تجاوز و بعد کشته شدن از ساواک جمهوری اسلامی خارج نمیشه بعد در جاده قم شبها در دریاچه نمک انداخته میشوند تا دیگه اثری نماند این سکس دستمزد ماموران اطلاعات ایران است یکسری حرام زاده بیمار روانی من همشونو میشناسم برای خود شیرینی برای زن خودشونم تو اطلاعات پرونده باز کردن