دولت مرگ های هوایی

نخست- این سقوط‌ها اتفاقی نیست. مرگ پشت مرگ و در این گیر و دار باز هم حادثه‌یی که دیگر خیلی غیر منتظره نیست اتفاق افتاد. سقوط، اما این بار بسیار جان‌کاه‌تر تز پیش. صد و شصت و نه نفر بی‌گناه کشته شدند چون آقای احمدی‌نژاد می‌خواهد ریشه‌یی پیشرفت کند. صد و شصت و نه نفر بی‌گناه کشته شدند چون دولت انسان‌های بی لیاقت و کفایت را در راس امور قرار داده. صد و شصت و نه نفر بی‌گناه جان خود را که چیزی با ارزش‌تر از آن ندارنداز دست دادند، یعنی هیچ اقدامی برای مبارزه علیه تکرار سوانح قبلی انجام نشده.

انسان‌ها کشته می‌شوند و آقای احمدی‌نِاد دستور می‌دهد که پی‌گیری کنید. این یعنی دفعات قبل را یک حادثه‌ی مهم ندانسته‌اید که حادثه‌یی صدها بار فجیع‌تر از قبل رخ داده است. برای این‌که یک وقت خدایی نکرده به کله‌های مبارک زحمت یادآوری ندهید شاید لازم باشد به یادتان آورده شود:

۱۰ شهریور ۱۳۸۵ (۱ سپتامبر ۲۰۰۶): سقوط هواپیمای توپولوف-۱۵۴ شرکت ایران ایرتور‌ در فرودگاه مشهد. این هواپیما در مسیر بندر عباس-مشهد در حال حرکت بود. این هواپیما حامل ۱۴۸ مسافر بود. در این حادثه ۲۸ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند.

۶
آذر ۱۳۸۵ (۲۷ نوامبر ۲۰۰۶): یک فروند هواپیمای آنتونوف ۷۴ متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرودگاه مهرآباد سقوط کرد. در این حادثه ۳۶ نفر کشته و ۲ نفر زخمی شدند.

۵ آذر ۱۳۸۶ (۲۶ نوامبر ۲۰۰۷): یک فروند هواپیمای نظامی اف-۴ فانتوم ارتش ایران به علت نقص فنی در منطقه کنارک چابهار سقوط کرد و دو سرنشین آن کشته شدند.

۱۲ دی ۱۳۸۶ (۲ ژانویه ۲۰۰۸): یک فروند هواپيمای فوکر ۱۰۰ شرکت ايران اير ساعت هنگام برخاستن از باند فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد شيرازدچار حادثه شد. اين هواپيما که حدود صد مسافر داشت، قرار بود از
پرواز کند، اما چرخ‌های هواپيما هنگام برخاستن به علت انحراف از باند فرودگاه کنده شد و بال هواپيما آتش گرفت.

۲۶ فروردین ۱۳۸۷: یک فروند هواپیمای سوخو ۲۴ متعلق به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حوالی ساعت ۱۹ هنگام فرود دچار نقص فنی شد و سقوط کرد. خلبان و کمک خلبان اجکت کردند و سالم ماندند.۳ خرداد ۱۳۸۷: یک فروند کایت موتوردار نظامی حین بارریزی با چتر سقوط کرد و ۲ سرنشین آن در دم جان باختند.

۱۶ تیر ۱۳۸۷: یک فروند هواپیمای شکاری اف-پنج ارتش ایران در حین انجام مأموریت در پایگاه هوایی امیدیه خوزستان سقوط کرد و خلبان و کمک‌خلبان آن کشته شدند.


۲۷ بهمن ۱۳۸۷: هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ در حوالی فرودگاه شاهین شهر اصفهان سقوط کرد و تمامی پنج سرنشین هواپیما جان باختند.در ظهر روز چهارشنبه ۸۸/۴/۲۴ (امروز) نیز یک فروند هواپیمای مسافربری از نوع توپولف متعلق به شرکت هواپیمایی کاسپین که عازم ارمنستان بود دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی تهران در در ۱۲ کیلومتری جنوب قزوین بین منطقه فارسیان و جنت آباد در بخش مرکزی قزوین سقوط کرد که منجر به کشته شدن تمامی ۱۶۹ سرنشین (مسافر و خدمه)این هواپیما شد.


منابع: ویکی پدیا


دوم- او چه کرد؟ و او چه کرد؟


مهدی‌ی کروبی با خانواده‌ی زندانیان سیاسی دیدار کرد.*
* ادوار نیوز - دیدار مهدی کروبی با خانواده‌ احمد زیدآبادی، عبدالله مومنی و سایر فعالان بازداشت‌شده

دیدار کروبی، موسوی و خاتمی دباره‌ی وضعیت بازداشت‌شده‌گان*
* قلم نیوز - دیدار کروبی، خاتمی و موسوی درباره مسایل سیاسی روز

باید بلافاصله موج بی‌حاصل دستگیری ها خاتمه یابد و دستگیرشدگان آزاد شوند


دکتر بهشتی ـفرزند آیت‌الله بهشتی) نماینده‌ی مشترک کروبی و موسوی برای پیگیری وضعیت بازداشت‌شده‌گان شد*
*هم هیهن -
علیرضا بهشتی: میر حسین موسوی به زودی جبهه سیاسی تشكیل می‌دهد

میرحسین موسوی به همراه زهرا رهنورد با خانواده‌ی سهراب اعرابی دیدار کرد*
* کوردانه -
ديدار ميرحسين موسوی و و زهرا رهنورد با خانواده سهراب اعرابی


این اقدامات اصلاحات بود. ولی هرچه گشتم اقدامی از سوی دولت پیدا نکردم. اقدامی مبنی بر رعایت حقوق مردم. توقف حمله به خانه‌های مردم. حمله به دانش‌گاه ها. حمله به حریم شخصی انسان‌ها. توقف شلیک‌ها. آزاد کردن شخصیت‌های مردمی. تحویل جنازه‌ی کشته شده‌گان و...آزاد باشیم

هیچ نظری موجود نیست: